Porozmawiajmy o Turkusie czyli spotkania, wywiady, podcasty i blogi

Udostępnij:

Przejrzyj poniższą listę jeśli szukasz miejsca, w którym możesz podyskutować o turkusie lub chcesz posłuchać zapisów rozmów na ten temat.


Spotkania

Turkusowe Śniadania (o biznesie inaczej)
Gdzie: różne miasta, cała Polska

Inicjatywa Turkusowych Śniadań dąży do tworzenia przestrzeni w których możemy 'dotknąć' tematów związanych z samozarządzaniem, samoorganizacją w biznesie, autentycznością i pełnią człowieka, celem ewolucyjnym organizacji, transformacją liderów, zmianą z hierarchicznych form organizacji pracy do organicznych/elastycznych struktur.
Obecnie działa w całej Polsce w kilku miastach. Ma ona charakter lokalno-ogólnopolski i jest rozwijana przez zespół Opiekunów Lokalnych który operacyjnie jest oparty o Turkusowe fundamenty

Turkusowy Poznań
Gdzie: Poznań
Wideo ze spotkań: www.youtube.com/channel/UCEPwq7va0P6MuGq84iwMh-Q

Turkusowy Poznań jest grupą osób widzących sens w Turkusie i chcących się tym sensem dzielić poprzez cykliczne spotkania tematyczne, wspieranie lokalnych biznesów we wprowadzaniu Turkusu oraz bycie łącznikiem osób chcących pracować inaczej.

Management 3.0 Meetup - Warszawa
Gdzie: Warszawa

Jak motywować naszych pracowników? Jak zmienić kulturę organizacji? Jak zmienić sposób myślenia menadżerów? Jak udoskonalić pracę zespołową i współpracę w organizacji?
To niektóre z pytań, na które będziemy starać się odpowiedzieć. Porozmawiajmy o motywacji, o zarządzaniu, o ludziach gdyż "zarządzanie jest zbyt ważne, aby pozostawić je menadżerom"

Management 3.0 Meetup - Wrocław
Gdzie: Wrocław

Z ciekawością i bez uprzedzeń chcemy przeglądać nowe narzędzia, idee i podejście związane z przywództwem i zarządzaniem zmianą, a także tworzeniem kultury organizacji uczących się i rekrutacją - począwszy od tematów zgromadzonych w ramach Management 3.0, poprzez Googlowe "re:work" a kończąc na 7 nawykach i niekończącej się liście artykułów HBR. Jesteś gotowy na wspólną podróż? Zapraszamy!

Konwersatoria TQM prof. A.Blikle
Gdzie: Warszawa, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 79
Wideo ze spotkań: www.youtube.com/channel/UCIr19gwqziVwaDhJYOjk55Q

"Zajmujemy się bardzo szeroko rozumianą tematyką zarządzania jakością rozumianą jako uniwersalna metoda podnoszenia sprawności działania zespołów ludzkich.
Wstęp na konwersatoria jest wolny."


Blogi i podcasty

Pracować Inaczej - blog o samoorganizacji

Bloga współtworzą Gabi Krupa, Paulina Koperska i Ania Biłyk. Jesteśmy zespołem, który pasjonują nowe sposoby organizacji pracy, gdzie ludzie mogą pracować efektywniej, pełniej realizować swój potencjał oraz gdzie czują się traktowani całościowo i podmiotowo. Nasz zespół współtworzy inicjatywę Turkusowych Śniadań oraz wspiera rozwój organizacji w ramach Energized.org Polska.
Naszą intencją było stworzenie miejsca, w którym znajdziecie – mamy nadzieję – odpowiedzi na pytania, dotyczące procesu zmiany w kierunku większej samoorganizacji, autentyczności i nadawania większego sensu pracy w organizacjach.

Dwanaście pytań
- blog
- podcast

Blog Przemka Karczewskiego:
"Mówiąc w skrócie, chodzi o nowy, wyższy poziom rozwoju organizacji, w których człowiek jest podmiotem a nie zasobem, zamiast kontroli i nakazów jest zaufanie, odpowiedzialność, poczucie bezpieczeństwa i  wspólnoty, dzięki czemu człowiek pracuje wydajniej, czując się ważnym elementem sprawy większej, niż tylko krótkoterminowy zysk. Paradoksalnie, na wielu przykładach organizacji turkusowych widać, że pomimo takiego podejścia, osiągają one dużo lepsze wyniki finansowe niż “tradycyjnie” zarządzane firmy."

Turkusowy Prezes

Blog osobisty Adama Matysiaka, turkusowego lidera software house'u HighSolutions o organizacjach turkusowych, zarządzaniu i motywowaniu.

Menedżer Plus
Podcast Mateusza Chrapko

Słucham Gadam - podcast Kamili Goryszewskiej
SG#056: Holakracja
Ewa Bocian opowiada o transformacji w korporacjach
SG#057: Turkusowe organizacje
Marek Wzorek opowiada o alternatywnym modelu organizacyjnym


Brak komentarzy