Wolna Szkoła Przestrzeń czyli edukacja oparta na Porozumieniu bez Przemocy

Udostępnij:

Przestrzeń to szkoła, która zainteresuje Cię jeśli szukasz placówki działającej w oparciu o założenia Wolnej Edukacji oraz Porozumienia Bez Przemocy.

Jesteśmy grupą ludzi (rodziców, trenerów komunikacji, nauczycieli i pasjonatów), zainspirowanych edukacją alternatywną i unschoolingiem oraz Porozumieniem bez Przemocy (NVC).

Pragniemy umożliwić dzieciom (również własnym) ścieżkę edukacji i rozwoju, która będzie polegała na towarzyszeniu ich własnemu procesowi uczenia się i odkrywania świata; taką, która będzie odpowiadała na ich pasje i porywy serca; taką, która będzie podchodziła indywidualnie do każdego dziecka.

Chcemy, aby dzieci miały szansę wzrastać w atmosferze szacunku, empatii, odkrywania, akceptacji i zrozumienia ich emocji i potrzeb; aby uczyły się dialogu, rozwiązywania konfliktów i wyrażania siebie.

Obie te sfery (alternatywna edukacja i NVC) popchnęły nas do tego, aby spróbować je połączyć i stworzyć przestrzeń, w której będą się one mogły wzajemnie uzupełniać i przenikać. Stąd pomysł na “Wolną Szkołę Przestrzeń opartą na Porozumieniu bez Przemocy”.

WWW: www.przestrzen.org.pl
Email: kontakt@przestrzen.org.pl
Telefon: +48 693 405 210


Brak komentarzy